U 29. sedmici, evropske cene električne energije su porasle kako je potražnja za električnom energijom porasla usled toplotnog talasa koji je pogodio jug kontinenta. Međutim, sve veće količine solarne energije u mreži pomogle su u jačanju snabdevanja električnom energijom i doprinele samo umerenom povećanju cena.
Ovi faktori, zajedno sa povećanjem cena CO2, pogodovali su da tržišne cene električne energije budu iznad cena iz prethodne nedelje na većini evropskih tržišta.
U regionu jugoistočne Evrope cena električne energije je porasla na svim tržištima. Najveći nedeljni skok cene zabeležile su Rumunija i Bugarska za 21%, odnosno 20%. Sledila je Mađarska koja je zabeležila skok cene struje od 14% u odnosu na prethodnu nedelju. Grčka je zabeležila umereno povećanje cene struje od 8%.
Nedeljne cene električne energije u regionu JIE kretale su se između 69 i 125 evra po MWh, pri čemu je veleprodajna cena električne energije bila najniža u Turskoj sa prosekom od 68,87 evra po MWh. Slede Hrvatska i Srbija, sa cenama struje od 105,17 evra po MWh i 108,46 evra po MWh. Grčka je bila najskuplja zemlja u Evropi sa 125,02 evra po MWh, a sledi Italija (116,31 evra po MWh).
Prosečne spot cene električne energije u Centralnoj Evropi pratile su trend rasta na svim tržištima tokom 29. nedelje. Sva veleprodajna tržišta električne energije u Centralnoj Evropi doživela su marginalni do umereni rast cena. Belgija je bila zemlja sa najnižom cenom struje od 78,39 evra po MWh, a odmah iza nje je Holandija koja je zabeležila cenu struje od 78,45 evra po MWh.