Supported byOwner's Engineer banner

Srbija: Za projekat Jadar neophodna Studija uticaja na životnu...

Ako postoji šansa da se ruda litijuma prerađuje na mestu gde se i iskopava, to je bolje nego da...

Serbia Energy Android aplikacija

Android aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa Google Play store-a  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.obi.webviewandroid)  Aplikacija nas dodatno...

Serbia Energy Aplikacija

Ios apple aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa apple store-a ( https://apps.apple.com/rs/app/energy-news-see/id6454899430)  Uskoro i Android...

Srbija: Za “zeleni dogovor” do 2030. potrebno 10 milijardi...

Srbija ubrzano razvija projekte zelene energije, poručuju iz Vlade. Za stabilno finansiranje računa se na podršku domaćih i međunarodnih...
NaslovnaAktuelnosti iz Energetike"Gaspromnjeft" zadovoljan poslovanjem...

“Gaspromnjeft” zadovoljan poslovanjem NIS-a

Supported byClarion Energy opengraph
Supported by ElevatePR Serbia
Supported by SEE Energy News
Supported by Clarion Energy
Supported by Virty Energy
Supported byspot_img

Ruska kompanija “Gaspromnjeft “, većinski vlasnik Naftne industrije Srbije (NIS), zadovoljna je rezultatima poslovanja NIS-a u 2010. godini, izjavio je danas u intervjuu Tanjugu generalni direktor “Gaspromnjefta” Aleksandar Đukov.

“Kompanija NIS se jako uspešno razvija i već se može reći da postoje pozitivni rezultati u rusko-srpskoj energetskoj saradnji”, rekao je Đukov.

On je ocenio da je saradnja između Srbije i Rusije u oblasti energetike obostrano korisna i da se veoma uspešno razvija.

Transformacija NIS-a u lidera na Balkanu svakako će potrajati neko vreme, ali mi vidimo perspektivu, verujemo menadžmentu kompanije i “Gaspromnjeft” je u potpunosti siguran da će se to realizovati, kazao je Đukov i istakao da postoji jako konstruktivna saradnja između menadžmenta NIS-a, “Gaspromnjefta” i Vlade Srbije.

“Ovaj projekat ima potpunu podršku svih strana i siguran sam da uz takvu podršku uspeh nikako ne može izostati”, precizirao je Đukov, koji je i predsednik Izvršnog odbora “Gaspromnjefta”.

Ono što je najvažnije je da je prošle godine izgrađen dobar temelj za budući razvoj NIS-a, naglasio je Đukov i podsetio da je 2010. počela modernizacija rafinerije u Pančevu.

On je napomenuo da je prošle godine takođe izrađena strategija razvoja NIS-a i počela je realizacija te strategije, što će omogućiti širenje kompanije u regionu, kako bi NIS postao lider u naftnom sektoru na Balkanu.

To će se svakako, kako je istakao, odraziti na rast kapitalizacije i rast vrednosti akcija NIS-a.

“NIS je prvi korak od tri predviđena u saradnji između Vlada Srbije i Ruske Federacije u oblasti energetike, a uspešan tok realizacije ovog prvog koraka daje nam pravo da smatramo da će i preostala dva biti podjednako uspešna”, kazao je Đukov.

Komentarišući nedavno završenu ponudu za preuzimanje akcija NIS-a koju je objavio “Gaspromnjeft”, u skladu sa ugovorom o kupovini NIS-a, Đukov je ocenio da to što je samo oko pet odsto manjinskih vlasnika akcija NIS-a prodalo svoje akcije predstavlja jasan dokaz da postoji vera u budući rast cena deonica NIS-a.

To ukazuje da ne samo manjinski akcionari, već i čitavo tržište, vide jasnu perspektivu za akcije NIS-a, ocenio je Đukov i dodao da se po tom pitanju podudaraju očekivanja manjinskih akcionara NIS-a i čitavog tržišta sa očekivanjima menadžmenta NIS-a i “Gaspromnjefta”.

Prema njegovim rečima, NIS već ima niz planova koji se tiču izlaska kompanije na tržište regiona, kako po pitanju proizvodnje i istraživanja, tako i u plasmanu derivata koji se proizvode u Srbiji.

Postoji čitav niz konkretnih dogovora i uveren sam da će neki od njih već ove godine biti realizovani, zaključio je Đukov.

Izvor Tanjug.rs

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Nastavite sa čitanjem

Evropa: Fjučersi za Brent naftu, TTF gas i CO2 pokazuju volatilnost usled geopolitičkih tenzija i tržišne potražnje

Fjučersi za Brent na ICE tržištu za predstojeći mesec dostigli su najnižu nedeljnu cenu zatvaranja od 73,23 dolara po barelu u ponedeljak, 16. juna. Nakon toga, cene su porasle i tokom ostatka nedelje ostale iznad 75 dolara po barelu....

Evropa: Cene električne energije rastu sredinom juna uz varijacije na tržištu

U trećoj nedelji juna prosečne cene električne energije porasle su u većini glavnih evropskih tržišta u poređenju sa prethodnom nedeljom, uz značajnu iznimku Nord Pool tržišta nordijskih zemalja, gde je cena pala za 37%. Francusko tržište EPEX SPOT zabeležilo...

Evropa: Potražnja za električnom energijom raste u većini tržišta sredinom juna

U nedelji od 16. juna, potražnja za električnom energijom porasla je u većini glavnih evropskih elektroenergetskih tržišta u poređenju sa prethodnom nedeljom. Najveći rast zabeležila je Španija sa 7,8%, čime je ostvarila petu uzastopnu nedelju rasta. Francuska i Belgija...
Supported byspot_img
error: Content is protected !!