Supported byOwner's Engineer banner

Srbija: Za projekat Jadar neophodna Studija uticaja na životnu...

Ako postoji šansa da se ruda litijuma prerađuje na mestu gde se i iskopava, to je bolje nego da...

Serbia Energy Android aplikacija

Android aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa Google Play store-a  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.obi.webviewandroid)  Aplikacija nas dodatno...

Serbia Energy Aplikacija

Ios apple aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa apple store-a ( https://apps.apple.com/rs/app/energy-news-see/id6454899430)  Uskoro i Android...

Srbija: Za “zeleni dogovor” do 2030. potrebno 10 milijardi...

Srbija ubrzano razvija projekte zelene energije, poručuju iz Vlade. Za stabilno finansiranje računa se na podršku domaćih i međunarodnih...
NaslovnaAktuelnosti iz EnergetikeUsklađivanje zakona sa...

Usklađivanje zakona sa EU

Supported byClarion Energy opengraph
Supported by ElevatePR Serbia
Supported by SEE Energy News
Supported by Clarion Energy
Supported by Virty Energy
Supported byspot_img

 

Dulić je povodom početka tvining projekta “Jačanje inspekcije za zaštitu životne sredine i relevantnih zainteresovanih strana u Srbiji”, koji se sprovodi u saradnji sa Austrijom, rekao da je Srbija iz oblasti životne sredine donela oko 20 različitih, velikih i važnih zakona, i 300 podzakonskih akata.

“Vrednost projekta je tri miliona evra, a od te sume milion je izdvojeno za nabavku najmodernije opreme za inspekcijske službe na svim nivoima vlasti, od republičke do lokalne”, objasnio je Dulić.

On je dodao da je ovo produžetak veoma dobre saradnje sa Austrijom, podsećajući da je ovo četvrti tvining projekat koji Srbija radi sa Austrijancima.

“U proteklom periodu Srbija nije imala dovoljan broj inspektora, koji su bili dobro obučeni i opremljeni kako bi promenili sve te standarde. Zahvaljujući ovom projektu nabavićemo novu opremu, ali i održati čitav niz edukacija”, objasnio je Dulić.

Šef Delegacije Evropske unije (EU) u Srbiji Vensan Dežer rekao je da se oko 30 odsto evropskog zakonodavstva odnosti na oblast zaštite životne sredine.

“Jasno je da građani EU kao i građani Srbije žele zdravu i čistu životnu sredinu i održivi razvoj. U tom pravcu razvijaju se razni zakoni, propisi, ali samo donošenje zakona nije dovoljno”, istakao je Dežer.

Prema njegovim rečima, bitniji korak u svemu tome je sprovođenje na terenu, dok za sve one koji ne poštuju propise i zakone mora da postoje odgovorajuće kazne.

“Upravo tu stupa inspekcija i veoma je važno da inspektori rade dobro, kvalitetno, efikasno, da bi se sva ta kršenja zakona našla i pred sudom”, izjavio je Dežer.

Tokom projekta posebna pažnja biće posvećena industrijskom zagađenju, hemijskim akcidentima, upravljanju otpada, ispuštanju voda i ugroženim vrstama.

Eksperti iz nekoliko zemalja članica EU biće angažovani tokom trajanja projekta, a sarađivaće sa predstavnicima administracije i grupa zainteresovanih strana iz Srbije.

Izvor FoNet

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Nastavite sa čitanjem

Evropa: Cene Brent nafte, TTF gasa i CO2 dozvola pale krajem juna usled ublažavanja tenzija na Bliskom istoku

Tokom četvrte nedelje juna, cene Brent sirove nafte na fjučers tržištu su pale. U ponedeljak, 23. juna, cena je zatvorila na nivou od 71,48 dolara po barelu, što je za 7,2% niže u odnosu na poslednju sesiju prethodne nedelje....

Evropa: Cene električne energije pale krajem juna usled nižih troškova gasa i velike proizvodnje iz obnovljivih izvora

U četvrtoj nedelji juna, prosečne cene električne energije pale su u većini glavnih evropskih tržišta u poređenju sa prethodnom nedeljom. N2EX tržište Ujedinjenog Kraljevstva zabeležilo je najveći pad, od 28%. Ostala tržišta su zabeležila pad cena u rasponu od...

Evropa: Potrošnja električne energije raste na većini tržišta usled sezonskih promena i praznika

Tokom nedelje od 23. juna, potrošnja električne energije porasla je u većini glavnih evropskih tržišta u poređenju sa prethodnom nedeljom. Nemačka i Italija zabeležile su najveći rast, sa povećanjem potrošnje od 8,2%, odnosno 8,1%. Francuska je imala najmanji rast...
Supported byspot_img
error: Content is protected !!