“Pozivam sve potencijalne domaće i strane investitore da dođu, da se jave, jer projekata ima dovoljno”, rekla je Mihajlović, ističući da Srbija želi da modernizuje toplane, revitalizuje energetske objekte, gradi distributivne gasovode, te da ima prirodne resurse, kvalitet radne snage i dobar geografski položaj.
Ministarka energetike, otvarajući međunarodne sajmove energetike i zaštite životne sredine, je navela da su od velikog značaja kompanije koje se predstavljaju na sajmu i dodala da su pokretači razvoja Srbije energetika, rudarstvo i poljoprivreda i da se mora voditi računa o zaštiti životne sredine.
Drzavni sekretar ministarstva prirodnih resursa, rudarstva i prostornog planiranja, Srđan Belij, rekao je da zaštita životne sredine košta mnogo i da je potrebno osloniti se na sopstvene resurse i programe, kojim će se obezbediti zaštita prirode.
Pored domaćih kompanija na sajmu će biti prisutni i brojni inostrani izlagači iz Italije, Poljske, Litvanije, Norveške, Austrije, Grčke, Mađarske, Belgije, Nemačke, Francuske, Češcke.
Oranizatori su, između ostalog, najavili i učesće firme Inovative Energy Solutions iz Beograda, koja će izložiti prvu projektovanu i proizvedenu industrijsku vetrenjaču u Srbiji, sa vertikalnom osom snage do 10 kW.
Radno vreme sajmova je od 10.00 do 18.000 sati, osim poslednjeg dana – subote 12. oktobra, kada se sajam zatvara u 17.00 sati.
Cena pojedinačne ulaznice je 250 dinara, za grupne posete je 50 odsto manja, a za učenike srednjih škola i studente ulaz je besplatan poslednjeg dana održavanja ovih manifestacija.
Izvor Tanjug