Supported byOwner's Engineer banner

Srbija: Za projekat Jadar neophodna Studija uticaja na životnu...

Ako postoji šansa da se ruda litijuma prerađuje na mestu gde se i iskopava, to je bolje nego da...

Serbia Energy Android aplikacija

Android aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa Google Play store-a  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.obi.webviewandroid)  Aplikacija nas dodatno...

Serbia Energy Aplikacija

Ios apple aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa apple store-a ( https://apps.apple.com/rs/app/energy-news-see/id6454899430)  Uskoro i Android...

Srbija: Za “zeleni dogovor” do 2030. potrebno 10 milijardi...

Srbija ubrzano razvija projekte zelene energije, poručuju iz Vlade. Za stabilno finansiranje računa se na podršku domaćih i međunarodnih...

NIS lider – radnicima bonus

Supported byClarion Energy opengraph
Supported by ElevatePR Serbia
Supported by SEE Energy News
Supported by Clarion Energy
Supported by Virty Energy
Supported byspot_img

 

Generalni direktor Naftne industrije Srbije Kiril Kravčenko i predsednici reprezentativnih sindikata kompanije, Goran Takić i Milenko Nedić, potpisali su 9. maja novi Kolektivni ugovor kojim će, između ostalog, svaki zaposleni imati pravo na godišnji bonus, čiji iznos direktno zavisi od rezultata njegovog rada.

„Tokom pregovora u izradi novog Kolektivnog ugovora socijalni dijalog je bio na visokom nivou i novim Ugovorom svi treba da budu zadovoljni. U pitanju je zajednička pobeda svih učesnika u izradi Kolektivnog ugovora, odnosno pobeda kompanije koja će, sasvim je izvesno, biti lider u regionu,“ prokomentarisao je Milenko Nedić, predsednik sindikata JSO NIS Naftagas a Kiril Kravčenko, generalni direktor NIS-a ističe da je „ovo još jedan korak NIS-a u pravcu transformacije kompanije u jednog od vodećih igrača balkanskog energetskog tržišta.“

Kravčenko napominje da su se u menadžmentu kompanije pri izradi teksta novog Kolektivnog ugovora oslanjali ne samo na trenutne unutrašnje potrebe kompanije, već i na naše dugoročne strateške ciljeve.

„Prioritet kompanije danas jeste stvaranje maksimalno efikasnih uslova za razvoj i zadržavanje internih kadrova, kao i angažovanje najboljih stručnjaka iz raznih oblasti. Imajući u vidu prilično složenu situaciju koja vlada na evropskom energetskom tržištu, za ostvarivanje naših ambicioznih strateških planova moramo biti konkurentni ne samo s pozicije biznisa, već i s pozicije rada sa zaposlenima,“ ne krije Kravčenko.

Tekst novog Kolektivnog ugovora je plod šestomesečnog zajedničkog rada predstavnika Sindikata i menadžmenta kompanije. Novi Kolektivni ugovor NIS odgovara svim zahtevima Zakona o radu Srbije i savremenog tržišta rada. Pored prava garantovanih zakonom, dokument predviđa i dodatne socijalne pogodnosti za zaposlene kompanije, usklađene sa savremenim međunarodnim standardima.

U saopštenju iz NIS-a ističe se da je glavni cilj, koji je definisao proces izrade teksta novog dokumenta, bila efikasnija preraspodela sredstava u okviru budžeta kompanije. U centru pažnje potpisanog Kolektivnog ugovora su sistemi motivacije i razvoja karijere zaposlenih, utemeljeni na oceni rezultata, što predstavlja neophodni uslov konkurentnosti kompanije, koja se aktivno razvija i radi na otvorenom tržištu.

Konkretno, u skladu s tekstom Kolektivnog ugovora, svaki zaposleni kompanije ima pravo na godišnji bonus, čiji iznos direktno zavisi od rezultata njegovog rada. U okviru određivanja mehanizama za definisanje iznosa zarada u kolektivni ugovor uključen je grejding, sistem koji je u skladu sa savremenim svetskim praksama, i koji obezbeđuje transparentne i pravične uslove za sve zaposlene, kako u delu određivanja iznosa nadoknade za rad, tako i u delu razvoja karijere.

Posebno poglavlje dokumenta posvećeno je sistemu profesionalnog obrazovanja svih kategorija zaposlenih.

Pored ostalog, novi Kolektivni ugovor predviđa mere dodatne podrške, uključujući i finansijsku, socijalno najugroženijim kategorijama zaposlenih.

Novi Kolektivni ugovor stupiće na snagu od juna 2011. godine.

U naredna dva meseca, u kompaniji će biti izrađeni dokumenti koji detaljno definišu osnovne odredbe Kolektivnog ugovora – Pravilnik o solidarnoj pomoći, Pravilnik o sistemu grejdova radnih mesta, Pravilnik o sportskim aktivnostima, Pravilnik o preventivnom odmoru, Pravilnik o edukaciji zaposlenih, Pravilnik o stambenim kreditima.

„Usaglašavanje ovakvog Kolektivnog ugovora je veliki uspeh, s obzirom na to da je potpisan nakon privatizacije i izmene vlasničke strukture NIS-a, u kojoj je sada većinski vlasnik Gasprom njeft. Ovaj novi Kolektivni ugovor je bitan i sa stanovišta blagovremenog obezbeđivanja sigurnosti za zaposlene u naredne tri godine. Sindikat je zadovoljan postignutim i sada samo ostaje da se svi potpisnici, zajedno sa zaposlenima u NIS-u, potrude da on bude dosledno i bez izuzetaka sproveden u praksi, kao i da njegovo sprovođenje donese dobre rezultate za sve učesnike,“ kaže Goran Takić, predsednik sindikata JSO NIS a.d.

Izvor balkanmagazin.com

 

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Nastavite sa čitanjem

Evropa: Cene Brent nafte, TTF gasa i CO2 dozvola pale krajem juna usled ublažavanja tenzija na Bliskom istoku

Tokom četvrte nedelje juna, cene Brent sirove nafte na fjučers tržištu su pale. U ponedeljak, 23. juna, cena je zatvorila na nivou od 71,48 dolara po barelu, što je za 7,2% niže u odnosu na poslednju sesiju prethodne nedelje....

Evropa: Cene električne energije pale krajem juna usled nižih troškova gasa i velike proizvodnje iz obnovljivih izvora

U četvrtoj nedelji juna, prosečne cene električne energije pale su u većini glavnih evropskih tržišta u poređenju sa prethodnom nedeljom. N2EX tržište Ujedinjenog Kraljevstva zabeležilo je najveći pad, od 28%. Ostala tržišta su zabeležila pad cena u rasponu od...

Evropa: Potrošnja električne energije raste na većini tržišta usled sezonskih promena i praznika

Tokom nedelje od 23. juna, potrošnja električne energije porasla je u većini glavnih evropskih tržišta u poređenju sa prethodnom nedeljom. Nemačka i Italija zabeležile su najveći rast, sa povećanjem potrošnje od 8,2%, odnosno 8,1%. Francuska je imala najmanji rast...
Supported byspot_img
error: Content is protected !!