Grčki operator sistema za prenos prirodnog gasa DESFA traži 160 miliona evra iz fonda EU za povezivanje Evrope (Connecting Europe Facility – CEF) kako bi podržao razvoj svoje jedinice za ukapljivanje CO2, poznate kao Apollo CO2. Ova sredstva takođe bi pokrila potrebne studije za unapređenje projekta. Inicijativa Apollo CO2 ima za cilj da se bavi emisijama ugljen-dioksida ukapljivanjem CO2, što je efikasniji način za transport i skladištenje u poređenju sa njegovim gasovitim oblikom, zbog veće gustine.
Projekt Apollo CO2 će se fokusirati na prikupljanje emisija sa različitih izvora putem mreže cevovoda i njihovom ukapljivanju u specijalizovanoj postrojenju. Ovo će biti deo šireg napora DESFA-e da podrži tehnologije za hvatanje i skladištenje ugljen-dioksida (CCS) kao deo grčke strategije za dekarbonizaciju.
Postrojenje za ukapljivanje CO2 biće smešteno na ostrvu Revithoussa, blizu Atine, gde DESFA već upravlja LNG terminalom. Odavde će ukapljeni CO2 biti transportovan do skladišnog objekta Prinos, koji razvija EnEarth, podružnica kompanije Energean, koja se fokusira na skladištenje ugljen-dioksida, ili do drugih sličnih objekata u inostranstvu.
I objekat Prinos i projekat Apollo CO2 su uvršeni kao EU projekti od zajedničkog interesa, što ih kvalifikuje za povoljne uslove finansiranja iz EU fondova. Razvoj jedinice za ukapljivanje CO2 se smatra ključnim korakom u smanjenju emisije ugljen-dioksida i podršci širim klimatskim ciljevima Grčke i EU.