Supported byOwner's Engineer banner

Srbija: Za projekat Jadar neophodna Studija uticaja na životnu...

Ako postoji šansa da se ruda litijuma prerađuje na mestu gde se i iskopava, to je bolje nego da...

Serbia Energy Android aplikacija

Android aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa Google Play store-a  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.obi.webviewandroid)  Aplikacija nas dodatno...

Serbia Energy Aplikacija

Ios apple aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa apple store-a ( https://apps.apple.com/rs/app/energy-news-see/id6454899430)  Uskoro i Android...

Srbija: Za “zeleni dogovor” do 2030. potrebno 10 milijardi...

Srbija ubrzano razvija projekte zelene energije, poručuju iz Vlade. Za stabilno finansiranje računa se na podršku domaćih i međunarodnih...
NaslovnaRegion energetikaCrna Gora: Elektroprijenos...

Crna Gora: Elektroprijenos ne zna da Srbija kupuje 11% vlasnistva CGES

Supported byClarion Energy opengraph
Supported by ElevatePR Digital
Supported by SEE Energy News
Supported by Clarion Energy
Supported by Rudarstvo
Supported byspot_img

Iz CGES-a, gdje je Vladi Crne Gore partner italijanska Terna, nezvanično su saopštili da prvi put čuju o prodaji udjela Srbiji, jer nije bilo priče o tome “ni na nivou ideje”.

U upravi Elektroprenosa Crne Gore (CGES) nijesu upoznati da Srbija namjerava da kupi udio od 11 odsto tog većinski državnog preduzeća.

To je sinoć najavio srpski premijer Aleksandar Vućić. On je izjavio da  Elektromreža Srbije “kupuje 11 odsto Elektroprenosa Crne Gore, elektromreže Crne Gore”.

Iz CGES-a, gdje je Vladi Crne Gore partner italijanska Terna, nezvanično su saopštili da prvi put čuju o prodaji udjela Srbiji, jer nije bilo priče o tome “ni na nivou ideje”.

“Ni italijanska Terna ne bi mogla pregovarati o prodaji dijela svog paketa od 22 odsto bez znanja partnera, odnosno države Crne Gore koja ima 55 odsto akcija”, rekli su  iz CGES-a.

U upravi crnogorske kompanije kažu da znaju da je bilo interesovanja za manjinski paket akcija u EPCG, koji posjeduje italijanska kompanija A2A. Dogovoreno je da A2A zasad ostaje u Elektroprivredi. Ubrzo će dobiti novi ugovor o upravljanju EPCG, bez obzira što petogodišnji nije poštovan.

“Manjinski akcionari CGES-a imaju oko 23 odsto akcija. Mada, ima ih oko 8.000. Od toga se neki kriju iza kastodi računa, pa je moguće da je sa nekim od njih dogovorena kupoprodaja 11 odsto CGES-a, ali nam to sada izgleda nemoguće, nismo upoznati sa tim”, rekli su iz preduzeća.

Vučić je saopštio da je cilj Vlade Srbije da pokuša da kupi i udio u Elektroprivredi Republike Srpske, a potvrdio je zainteresovanost i za EPCG.

“Ako se Republika Srpska sa tim saglasi, bićemo uvijek spremni da i to kupimo, kao i EPCG. Imamo želju da se raširimo u regionu i imaćemo novac i mogućnost da to kupimo”, kazao je Vučić u emisiji “Upitnik” na RTS-u.

On je nedavno kazao da Srbija razmatra kupovinu Luke Bar i da je o tome razgovarao sa premijerom Milom Đukanovićem.

Vučić je nedavno izjavio da je Srbija zainteresovana i za kupovinu Luke Bar.

On je kazao i da je o tome pričao sa premijerom Crne Gore Milom Đukanovićem, koji je izjavio da nema ništa protiv da Srbija pokaže zainteresovanost za kupovinu.

Cijelu odluku donijeće 2016. godine poslije detaljne analize.

“Mi ćemo u 2016. godini, poslije ozbiljne analize, ukoliko se pokaže kao dobro za Srbiju, dati ponudu i za kupovinu luke Bar”, kazao je srpski premijer.

Izvor; Vijesti

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Nastavite sa čitanjem

Evropa: Mešoviti trendovi cena na tržištima električne energije početkom januara 2025.

U prvoj nedelji januara 2025. godine, cene električne energije na glavnim tržištima u Evropi prikazale su mešovite trendove. Na nekim tržištima, uključujući MIBEL (Španija i Portugal), IPEX (Italija) i Nord Pool (Nordijske zemlje), cene su porasle u poređenju sa...

Potrošnja električne energije raste širom Evrope krajem decembra 2024; Očekuje se nastavak rasta u januaru 2025

Tokom nedelje od 30. decembra 2024. godine, potrošnja električne energije porasla je u većini glavnih evropskih tržišta u poređenju sa prethodnom nedeljom. Nemačko tržište je zabeležilo najveći porast, sa povećanjem od 8,6%. Britansko i francusko tržište su usledili sa...

Trendovi proizvodnje solarne i vetroenergije u Evropi: opadanje solarne proizvodnje, rast vetroenergije početkom januara 2025.

Tokom nedelje koja je počela 30. decembra, proizvodnja solarne fotonaponske energije opala je u svim glavnim evropskim elektroenergetskim tržištima u poređenju sa prethodnom nedeljom. Nemačka je zabeležila najveći pad, sa smanjenjem proizvodnje solarne energije od 29%. Francuska i Portugal...
Supported byspot_img
error: Content is protected !!