Šušnjević je naveo da je u TE-TO Novi Sad izrađena studija u kojoj se analizira mogućnost izgradnje akumulatora toplote, koji bi se u zimskim mesecima pokušalo podizanje stepena korisnosti za dva do tri odsto. Princip rada ovog akumulamtora bi bio sledeći: kada toplotna energija nije potrebna toplani u Novom Sadu, ona se skladišti čime se povećava efikasnost postrojenja.
„Mi u poslednje dve do tri godine beležimo povećanje proizvodnje električne energije u TE-TO Novi Sad, sa nekih 100 GWh u 2016. godini na 600 do 680 GWh, uz stabilnu proizvodnju od 350 do 400 GWh toplotne energije, koja je isporučena novosadskoj toplani. To dovodi do potrošnje gasa od 250 miliona kubika u poslednje dve godine. Pri tom je cena gasa bila realtivna povoljna”, rekao je Šušnjević.
Objasnio je da je u uslovima energetske krize TE-TO Novi Sad uskakao kad god je mogao i kad god je bilo potrebno. Dodao je da je TE-TO Zrenjanin pokrenut i da je prošle godine radio tokom nekoliko meseci, posle 10 godina zastoja. Zaposleni su odžavali postrojenje u kondiciji, što je omogućilo da TE-TO isporuči neophodnu električnu energiju EPS-u i državi.
EPS, takođe, analizira potencijalne lokacije za izgradnju gasno-parnog bloka, čija snaga bi bila između 250 i 400 megavata. Ova studija je u završnoj fazi. Šušnjević je ocenio da bi najločnija lokacija bila ona koji bi omogućila isporuku tehnološke ili toplotne energije, čime bi se podigla efikasnost proizvodnje električne energije i samim tim smanjila cena struje.