Supported byOwner's Engineer banner

Srbija: Za projekat Jadar neophodna Studija uticaja na životnu...

Ako postoji šansa da se ruda litijuma prerađuje na mestu gde se i iskopava, to je bolje nego da...

Serbia Energy Android aplikacija

Android aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa Google Play store-a  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.obi.webviewandroid)  Aplikacija nas dodatno...

Serbia Energy Aplikacija

Ios apple aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa apple store-a ( https://apps.apple.com/rs/app/energy-news-see/id6454899430)  Uskoro i Android...

Srbija: Za “zeleni dogovor” do 2030. potrebno 10 milijardi...

Srbija ubrzano razvija projekte zelene energije, poručuju iz Vlade. Za stabilno finansiranje računa se na podršku domaćih i međunarodnih...
NaslovnaSrbija EnergetikaSrbija:Lukoil-Neistinit izveštaj Saveta

Srbija:Lukoil-Neistinit izveštaj Saveta

Supported byClarion Energy opengraph
Supported by ElevatePR Serbia
Supported by SEE Energy News
Supported by Clarion Energy
Supported by Virty Energy
Supported byspot_img

“Lukoil” poručuje da je celokupan izveštaj Saveta za borbu protiv korupcije o “Beopetrolu” – neistinit.

Naftna kompanija “Lukoil” tvrdi da je sprovela proces privatizacije “Beopetrola” u potpunom skladu sa zahtevima tadašnjeg zakonodavstva, potpuno transparentno i javno.

“Kakvi god da su stvarni razlozi pojavljivanja ovog izveštaja, celokupan njegov sadržaj je neistinit i zasnovan na manipulativnom izvrtanju činjenica”, saopšteno je danas Tanjugu u pres službi “Lukoil Srbija”.

“Nadamo se da će odgovarajuće institucije Srbije, kojima su dobro poznate prave okolnosti ovog privatizacionog sporazuma, učiniti sve što je u njihovoj moći da brzo i kategorično demantuju sve netačne i neosnovane tvrdnje i manipulacije u izveštaju”, navodi rukovodstvo “Lukoil Srbija”.

Kompanija je spremna da preduzme sve neophodne korake kako bi zaštitila svoju poslovnu reputaciju, uključujući i sudski postupak, jer, kako navode, takav odnos prema investitorima nanosi ozbiljnu štetu ne samo poslovnoj reputaciji “Lukoila”, jedne od najvećih međunarodnih vertikalno integrisanih naftnih i gasnih kompanija već i celokupnoj poslovnoj klimi u zemlji.

“Lukoil” obezbeđuje 2,1 odsto svetske proizvodnje nafte i posluje u više od 30 zemalja sveta, navodi se u saopštenju.

Član Saveta za borbu protiv korupcije Jelisaveta Vasilić izjavila je pre dva dana da je prodajom “Beopetrola” ruskom “Lukoilu” država oštećena za oko 100 miliona evra i navela da je sporan investicioni program od 85 miliona evra.

U izveštaju Saveta se navodi da je kupac, Lukoil, imao obavezu da investira 85 miliona evra u modernizaciju kompanije, još osam u socijalni program, i da sve te obaveze obezbedi u celosti bankarskom garancijom.

Međutim, “Lukoil” je predao garanciju samo na 41 milion evra, a uzeo kredite na dodatnih 117,2 miliona evra.

“Savet smatra da investicioni program nije izvršen, odnosno da nije uplaćeno 85 miliona evra na ime investicionog programa”, rekla je Vasilić Tanjugu.

Ona je dodala da kupac (“Lukoil”) nije imao novca za investiciona ulaganja, pa je od firme koju je kupio (“Beopetrola”) dobio kredit od 105 miliona evra i još jedan od 10,2 miliona evra.

To znači, kako je navela, da je Beopetrol sam u sebe investirao, a ne kupac, jer kupac nije imao novca.

Zbog ovih navoda Saveta za borbu protiv korupcije juče se oglasila i Agencija za privatizaciju Republike Srbije, koja je saopštila da izveštaj Saveta o “Beopetrolu” sadrži brojne netačne informacije i proizvoljna i pogrešna tumačenja.

Izvor Tanjug

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Nastavite sa čitanjem

Evropa: Cene Brent nafte, TTF gasa i CO2 dozvola pale krajem juna usled ublažavanja tenzija na Bliskom istoku

Tokom četvrte nedelje juna, cene Brent sirove nafte na fjučers tržištu su pale. U ponedeljak, 23. juna, cena je zatvorila na nivou od 71,48 dolara po barelu, što je za 7,2% niže u odnosu na poslednju sesiju prethodne nedelje....

Evropa: Cene električne energije pale krajem juna usled nižih troškova gasa i velike proizvodnje iz obnovljivih izvora

U četvrtoj nedelji juna, prosečne cene električne energije pale su u većini glavnih evropskih tržišta u poređenju sa prethodnom nedeljom. N2EX tržište Ujedinjenog Kraljevstva zabeležilo je najveći pad, od 28%. Ostala tržišta su zabeležila pad cena u rasponu od...

Evropa: Potrošnja električne energije raste na većini tržišta usled sezonskih promena i praznika

Tokom nedelje od 23. juna, potrošnja električne energije porasla je u većini glavnih evropskih tržišta u poređenju sa prethodnom nedeljom. Nemačka i Italija zabeležile su najveći rast, sa povećanjem potrošnje od 8,2%, odnosno 8,1%. Francuska je imala najmanji rast...
Supported byspot_img
error: Content is protected !!