Supported byOwner's Engineer banner

Srbija: Za projekat Jadar neophodna Studija uticaja na životnu...

Ako postoji šansa da se ruda litijuma prerađuje na mestu gde se i iskopava, to je bolje nego da...

Serbia Energy Android aplikacija

Android aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa Google Play store-a  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.obi.webviewandroid)  Aplikacija nas dodatno...

Serbia Energy Aplikacija

Ios apple aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa apple store-a ( https://apps.apple.com/rs/app/energy-news-see/id6454899430)  Uskoro i Android...

Srbija: Za “zeleni dogovor” do 2030. potrebno 10 milijardi...

Srbija ubrzano razvija projekte zelene energije, poručuju iz Vlade. Za stabilno finansiranje računa se na podršku domaćih i međunarodnih...
NaslovnaSrbija EnergetikaSrbija:Gasprom o Južnom...

Srbija:Gasprom o Južnom toku u Srbiji

Supported byClarion Energy opengraph
Supported by ElevatePR Digital
Supported by SEE Energy News
Supported by Clarion Energy
Supported by Rudarstvo
Supported byspot_img

Izgradnja gasovoda “Južni tok” u Srbiji predviđena je za decembar 2013. godine, potvrdio je “Gasprom eksport”.

Iz kompanije ističu da pitanje restruktuiranja Srbijagasa ne ugrožava Južni tok.

Realizacija projekta se odvija po planu i odluka da će Juzni tok biti izgrađen u Srbiji više se ne dovodi u pitanje, navedeno je u saopštenju Gasprom eksporta.

U Gasprom eksportu kažu da nisu uočili probleme koji bi mogli da uspore ili obustave gradnju Južnog toka kroz Srbiji, pa ni najavljeno restrukturiranje Srbijagasa sa kojim se gradi taj gasovod kroz Srbiju.

Što se tice restruktuiranja Srbijagasa to je, kako su istakli, “interni proces Srbije, u koji nećemo i ne možemo da se mešamo.”

“Ono što možemo reći je da to sigurno ne ugrožava naš odnos sa našim srpskim partnerima, niti napredak Južnog toka,” ističu u tom preduzeću.

“Akcioni plan koji smo potpisali sa našim srpskim partnerima predviđa pocetak izgradnje Juznog toka u decembru 2013. godine, a prve kolicine gasa bi trebalo da budu isporucene 2016. godine”.

Premijer Ivica Dačić i ministar energetike Zorana Mihajlović ovih dana su, takođe, najavili da gradnja Južnog toka kroz Srbiju treba da počne do kraja godine. Dačić je rekao da su tehničke pripreme za početak radova u toku, dok je ministar energetike napomenula da se očekuje da izgradnja tog gasovoda u Srbiji počne krajem ove ili u prvom kvartalu sledeće godine.

Izgradnju Južnog toka kroz Srbiju zajednički treba da realizuju ruska kompanija Gasprom i srpska Srbijagas, kroz zajedničko preduzeće, a u izgradnju tog magistralnog gasovoda kroz našu zemlju planirano je da bude uloženo oko 1,7 milijardi evra.

Na projektu će biti angažovano nekoliko hiljada radnika iz domaće građevinske operative, proizvođača opreme i uslužnog sektora.

Kapacitet gasovoda kroz Srbiju iznosiće 40 milijardi kubnih metara, a ukupna dužina deonice od oko 420 kilometara, uz planirane odvojke za Republiku Srpsku i Hrvatsku.

Izvor Tanjug

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Nastavite sa čitanjem

Rumunija: Kapacitet vetroenergije u stalnom porastu, očekivano povećanje za 1,5 GW do 2027. godine

WindEurope procenjuje da će kapacitet vetroenergije u Rumuniji postepeno rasti u narednim godinama, s tim da se očekuje da će novi vetroparkovi dodati 380 MW u 2024. godini, 490 MW u 2025. godini i 600 MW u 2027. godini....

Rumunija: Delgaz Grid ulaže rekordnih 250 miliona evra u 2025. godini za modernizaciju energetske infrastrukture

Delgaz Grid, deo grupe E.ON Romania, investirala je više od 171 miliona evra u 2024. godini u modernizaciju mreža za distribuciju prirodnog gasa i električne energije. Za 2025. godinu, kompanija je alocirala rekordnih 250 miliona evra za infrastrukturne investicije,...

Mađarska postavlja nove rekorde u proizvodnji solarne energije, jer instalirani kapacitet dostiže 7.831 MW

Do početka marta, ukupni instalirani kapacitet solarnih elektrana u Mađarskoj porastao je na 7.831 MW, čime je dodatno ojačana sposobnost zemlje da zadovolji energetske potrebe isključivo iz izvora bez ugljen-dioksida. Ovaj uspeh rezultat je brze ekspanzije solarne energije i...
Supported byspot_img
error: Content is protected !!