Supported byOwner's Engineer banner

Srbija: Za projekat Jadar neophodna Studija uticaja na životnu...

Ako postoji šansa da se ruda litijuma prerađuje na mestu gde se i iskopava, to je bolje nego da...

Serbia Energy Android aplikacija

Android aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa Google Play store-a  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.obi.webviewandroid)  Aplikacija nas dodatno...

Serbia Energy Aplikacija

Ios apple aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa apple store-a ( https://apps.apple.com/rs/app/energy-news-see/id6454899430)  Uskoro i Android...

Srbija: Za “zeleni dogovor” do 2030. potrebno 10 milijardi...

Srbija ubrzano razvija projekte zelene energije, poručuju iz Vlade. Za stabilno finansiranje računa se na podršku domaćih i međunarodnih...
NaslovnaUncategorizedRumunija: Povećanje izvoza...

Rumunija: Povećanje izvoza električne energije za 22%, na 5,3 TWh

Supported byClarion Energy opengraph
Supported by ElevatePR Serbia
Supported by SEE Energy News
Supported by Clarion Energy
Supported by Virty Energy
Supported byspot_img

Potrošnja električne energije u Rumuniji povećana je za 4,7%, na godišnjem nivou u prvih 11 meseci 2021. godine, na 50,818 milijardi kWh, pokazuju podaci Nacionalnog instituta za statistiku (INS).

Najveći rast beleži potrošnja stanovništva, za 6,9%, sledi potrošnja za javnu rasvetu, za 5%, dok je industrijska potrošnja porasla za 3,9%.

Tehnološka potrošnja u mrežama i stanicama iznosila je 4,855 milijardi kWh, što je povećanje za 136,3 miliona kWh (+2,9%).

Tokom ovog perioda, resursi električne energije iznosili su 61,017 milijardi kWh, što je povećanje od 3,363 milijarde kWh (+5,8%) u odnosu na isti period 2020. godine.

Proizvodnja u termoelektranama iznosila je 20,046 milijardi kWh, što je povećanje od 1,862 milijarde kWh (+10,2%).

Proizvodnja u hidroelektranama povećana za 13,1%, na 16,054 milijardi kWh. Količina energije proizvedene u nuklearnim elektranama smanjena je za 1,6%, na 10,252 milijarde kWh.

Prema podacima INS-a, proizvodnja u vetroelektranama je u periodu od 1. januara do 30. novembra 2021. godine iznosila 5,703 milijarde kWh, što je za 476,7 miliona kWh (-7,7%) manje u odnosu na isti period prošle godine.

Proizvodnja solarne energije u fotonaponskim instalacijama u istom periodu smanjena je za 5,6 miliona kWh (-0,3%) na godišnjem nivou, na 1,662 milijarde kWh.

Izvoz električne energije povećan je u prvih 11 meseci prošle godine za 22,1 odsto, na 5,344 milijarde kWh, dok je uvoz iznosio 7,298 milijardi kWh, za 4% više u odnosu na isti period 2020. godine.

Primarni energetski resursi su porasli za 7,5%, na 30,78 miliona tona ekvivalenta nafte (ten). Domaća proizvodnja iznosila je 16,933 miliona ten, a uvoz 13,851 miliona ten.

Izvor: e-nergia.ro

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Nastavite sa čitanjem

Rumunija: R.Power imenuje Nomad Electric za izvođača radova na solarnom projektu od 55 MW

Poljski developer obnovljive energije R.Power izabrao je rumunsku kompaniju Nomad Electric za generalnog izvođača radova na solarnom projektu snage 55 MW u Rumuniji. Ugovor, zaključen preko lokalne podružnice R.Powera, obuhvata sve radove na instalaciji, građevinske radove i puštanje u...

Rumunija: Jedinica 2 u Černavodi ponovo u pogonu nakon bezbednosnih inspekcija i incidenta sa dimom

Jedinica 2 jedine nuklearne elektrane u Rumuniji, Černavoda, ponovo je puštena u rad ujutro 27. juna, nakon kontrolisanog gašenja 25. juna radi inspekcija i manjih popravki. Operater Nuclearelectrica potvrdio je da su sve korektivne mere sprovedene u skladu sa...

Rumunija: Hidroelectrica dodeljuje ugovor za prvu plutajuću solarnu elektranu

Rumunski proizvođač električne energije Hidroelectrica dodelio je ugovor za izgradnju svoje prve plutajuće solarne elektrane, koja predstavlja ključnu komponentu pilot-projekta Nufarul. Ova inicijativa predstavlja značajan korak za kompaniju, jer započinje integraciju plutajuće fotonaponske tehnologije u svoj portfelj obnovljivih izvora...
Supported byspot_img
error: Content is protected !!