Supported byOwner's Engineer banner

Srbija: Za projekat Jadar neophodna Studija uticaja na životnu...

Ako postoji šansa da se ruda litijuma prerađuje na mestu gde se i iskopava, to je bolje nego da...

Serbia Energy Android aplikacija

Android aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa Google Play store-a  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.obi.webviewandroid)  Aplikacija nas dodatno...

Serbia Energy Aplikacija

Ios apple aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa apple store-a ( https://apps.apple.com/rs/app/energy-news-see/id6454899430)  Uskoro i Android...

Srbija: Za “zeleni dogovor” do 2030. potrebno 10 milijardi...

Srbija ubrzano razvija projekte zelene energije, poručuju iz Vlade. Za stabilno finansiranje računa se na podršku domaćih i međunarodnih...
NaslovnaRegion energetikaUgljevik 3: Početak...

Ugljevik 3: Početak izgradnje do kraja prvog kvartala 2013. godine

Supported byClarion Energy opengraph
Supported by ElevatePR Serbia
Supported by SEE Energy News
Supported by Clarion Energy
Supported by Virty Energy
Supported byspot_img

Direktor kompanije “Komsar enerdži” za Republiku Srpsku Siniša Majstorović očekuje da će ova kompanija u narednih nekoliko mjeseci ispuniti sve zakonske obaveze i do kraja prvog kvartala 2013. godine početi izgradnju objekta Termoelektrane “Ugljevik tri”.

“Paralelno sa aktivnostima u vezi sa izgradnjom Termoelektrane `Ugljevik tri` koji se tiču nabavke opreme za ovaj eklektroenergetski objekat radimo i na poslovima neophodnim za otvaranje rudnika”, rekao je Majstorović danas u Ugljeviku nakon prezentacije urađenog na izgradnji ove termoelektrane.

On je istakao da je kompanija “Komsar enerdži” u proteklih godinu dana bila potpuno transparentna, te da je saradnja sa lokalnom zajednicom na zadovoljavajućem nivou.

“Očekujemo da lokalna zajednica i dalje bude naš partner jer vjerujemo da će imati ogromnu korist od ovog projekta, kao i Republika Srpska”, dodao je Majstorović, napominjući da je “Komsar enerdži” Republike Srpske u potpunosti otvoren za svaku saradnju sa lokalnom zajednicom.

Prema njegovim riječima, ovo je jedan od najvećih projekata ne samo za Republiku Srpsku, nego i za cijelo područje bivše Jugoslavije.

“Kada startujemo sa ovim projektom, lokalne zajednice Ugljevik i Lopare imaće svake godine koncesione naknade. Biće zaposlen veliki broj ljudi, slivaće se sredstva u budžet po osnovu doprinosa, a to će nemjerljivo uticati na razvoj opština i cijele Republike Srpske”, rekao je Majstorović.

Ambasador Ruske Federacije Aleksandar Bocan-Harčenko istakao je da je svaki ruski projekat, uključujuči i Termoelektranu “Ugljevik tri”, strategijska smjernica razvoja ekonomskih odnosa između Rusije i Republike Srpske.

Ruski ambasador istakao je da je svaki projekat Srpske i Rusije veliki i od regionalnog i evropskog značaja, da se trenutno naglasak stavlja na energetiku i kao najvažniji u najbližoj budućnosti najavio projekat priključenja Republike Srpske na gasovod “Južni tok”.

“Ako uspijemo u tome, a siguran sam da hoćemo, učinićemo veliki korak u ekonomskim odnosima Srpske i Rusije, a i cijele regije”, rekao je Bocan-Harčenko.

On je naveo da se u Termoelektranu “Ugljevik tri” ulaže privatni kapital, dodajući da je i privatni kapital pronašao sigurnost za ulaganje u Republici Srpskoj.

Šef Predstavništva Republike Srpske u Moskvi Duško Perović istakao je da nema stabilne politike bez stabilne ekonomije, te da se ruske investicije u Republici Srpskoj procjenjuju na dvije do tri milijarde evra.

“To su veliki infrastrukturni i geopolitički projekti. Samo na gasovodu imaće posla hiljade ljudi i na stotine domaćih komapnija”, rekao je Perović.

Prema njegovim riječima, opravdanost i korist od svih projekata već su jasni i uticaće, prije svega, na ravnomjeran privredni razvoj Republike Srpske.

“Komsar enerdži” u Srpskoj dio je grupacije čiji je vlasnik Rus Rašid Serdarov. Termoelektrana “Ugljevik tri” biće jačine 600 megavata, a vrijednost ukupne investicije je 700 miliona evra. Očekuje se da će ovaj projekat značajno uposliti nove kompanije, a u novoj termoelektrani biće zaposleno oko 800 radnika.

Izvor Capital

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Nastavite sa čitanjem

Rumunija: Engie proširuje portfolio obnovljivih izvora novom solarnom elektranom od 37,2 MW u Prahovi

Engie Rumunija je završila izgradnju svoje šeste solarne elektrane u opštini Ariceştii Rahtivani, okrug Prahova, sa instaliranim kapacitetom od 37,2 MW. Ovaj projekat predstavlja značajan korak u širenju obnovljivih izvora energije kompanije i njenoj posvećenosti energetskom prelazu. Nova elektrana...

Mađarska postavila rekord sa 6.200 MW solarne energije, premašila domaću potrošnju električne energije

Mađarska je prošlog petka postigla rekord u proizvodnji solarne energije, sa vršnom vrednošću od 6.200 MW tokom 15-minutnog perioda koji je počeo u 12:15 časova, prema podacima operatora sistema za prenos električne energije MAVIR. Ovo je najveća zabeležena proizvodnja...

Bosna i Hercegovina: Nova solarna elektrana snage 64 MW kod Stoca širi najveći fotonaponski projekat u zemlji

Nova solarna elektrana snage 64 MW kod Stoca u Hercegovini zvanično je počela da isporučuje električnu energiju u nacionalnu mrežu Bosne i Hercegovine. Ova elektrana predstavlja drugu fazu solarnog projekta Hodovo, koji je najveća fotonaponska elektrana u zemlji. Projekat...
Supported byspot_img
error: Content is protected !!