Supported byOwner's Engineer banner

Srbija: Za projekat Jadar neophodna Studija uticaja na životnu...

Ako postoji šansa da se ruda litijuma prerađuje na mestu gde se i iskopava, to je bolje nego da...

Serbia Energy Android aplikacija

Android aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa Google Play store-a  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.obi.webviewandroid)  Aplikacija nas dodatno...

Serbia Energy Aplikacija

Ios apple aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa apple store-a ( https://apps.apple.com/rs/app/energy-news-see/id6454899430)  Uskoro i Android...

Srbija: Za “zeleni dogovor” do 2030. potrebno 10 milijardi...

Srbija ubrzano razvija projekte zelene energije, poručuju iz Vlade. Za stabilno finansiranje računa se na podršku domaćih i međunarodnih...
NaslovnaAktuelnosti iz EnergetikeGrađani dali 162.478...

Građani dali 162.478 naloga za prodaju NIS-a

Supported byClarion Energy opengraph
Supported by ElevatePR Serbia
Supported by SEE Energy News
Supported by Clarion Energy
Supported by Virty Energy
Supported byspot_img

 

Od otvaranja ponude “Gaspromnjefta” za otkup akcija NIS-a do danas građani su ispostavili 162.478 naloga za prodaju akcija, a oko 99 odsto tih naloga odnosilo se na prodaju svih pet akcija tog preduzeća, rečeno je Tanjugu u “Poštama Srbije”.

U poslednja tri dana značajno je poraslo interesovanje građana, da bi danas bilo nešto veće guzve u “Poštama Srbije” jer je ispostavljeno ukupno 23.480 naloga građana za prodaju akcija NIS.

Besplatne akcije poseduje, inače, 4,8 miliona građana Srbije, a neki su njima već trgovali na Berzi.

0d 31. januara ove godine, kada je otvorena ponuda, dnevni prosek u Pošti je bio između 3.000 i 4.000 naloga za prodaju akcija NIS.

Građani su svoje akcije Naftne industrije Srbije mogli da deponuju „Gaspromnjeftu” u oko 1.300 jedinica poštanske mreže.

Deponovanje akcija NIS-a na šalterima “Pošte Srbije” bilo je jednostavno i potpuno besplatno a od dokumentacije bila je potrebna samo lična karta.

Tačan podatak o preuzetim akcijama NIS-a “Gaspromnjeft” ima obavezu da, u skladu sa Zakonom o preuzimanju akcionarskih društava, objavi u roku od jednog radnog dana nakon saldiranja, odnosno 22. marta ove godine, rečeno je Tanjugu u NIS-u.

Istovremeno će sa prenosom novca na novčane račune akcionara koji su deponovali akcije, 21. marta, doći i do prenosa vlasništva nad akcijama sa tih akcionara na “Gaspromnjeft”, objašnjavaju u NIS-u.

To zapravo znači, da građani mogu da očekuju novac na svojim računima 21. marta, a tog dana “Gaspromnjeft” će poslati i vlasnik tih akcija.

Ponuda za otkup deonica NIS-a trajala je 45 dana, a zagarantovana otkupna cena je bila 4,8 evra po akciji, odnosno najmanje 506,48 dinara. Ruska kompanija “Gaspromnjeft”, kao većinski vlasnik NIS-a, otvorila je 31. januara ponudu za preuzimanje 19,12 odsto akcija NIS-a od malih akcionara, u skladu sa ugovorom o prodaji 51 odsto akcija NIS-a toj ruskoj kompaniji.

Građani koji nisu prodali svoje akcije “Gaspromnjeftu” moći će da i ubuduće, ako to žele, prodaju akcije na berzi.

Inače, na jučerašnjem trgovanju na Beogradskoj berzi cena akcija NIS na otvaranju trgovanja bila je 487 dinara a najviša dnevna cena nastala uparivanjem naloga dostigla je 494 dinara, dok je prosečna ponderisana cena bila 490 dinara.

Prometovano je ukupno 33.656 akcija. Akcije od građana “Gaspromnjeft” je otkupljivao po ceni od 506 dinara za jednu akciju.

Izvor Tanjug.rs

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Nastavite sa čitanjem

Evropa: Cene Brent nafte, TTF gasa i CO2 dozvola pale krajem juna usled ublažavanja tenzija na Bliskom istoku

Tokom četvrte nedelje juna, cene Brent sirove nafte na fjučers tržištu su pale. U ponedeljak, 23. juna, cena je zatvorila na nivou od 71,48 dolara po barelu, što je za 7,2% niže u odnosu na poslednju sesiju prethodne nedelje....

Evropa: Cene električne energije pale krajem juna usled nižih troškova gasa i velike proizvodnje iz obnovljivih izvora

U četvrtoj nedelji juna, prosečne cene električne energije pale su u većini glavnih evropskih tržišta u poređenju sa prethodnom nedeljom. N2EX tržište Ujedinjenog Kraljevstva zabeležilo je najveći pad, od 28%. Ostala tržišta su zabeležila pad cena u rasponu od...

Evropa: Potrošnja električne energije raste na većini tržišta usled sezonskih promena i praznika

Tokom nedelje od 23. juna, potrošnja električne energije porasla je u većini glavnih evropskih tržišta u poređenju sa prethodnom nedeljom. Nemačka i Italija zabeležile su najveći rast, sa povećanjem potrošnje od 8,2%, odnosno 8,1%. Francuska je imala najmanji rast...
Supported byspot_img
error: Content is protected !!