Tokom treće nedelje jula, fjučers ugovori za Brent na ICE tržištu su uglavnom opadali u većini sesija. Izuzetak je bio četvrtak, 17. jul, kada je cena porasla za 1,5% u odnosu na prethodni dan, dostigavši najvišu cenu u nedelji od 69,52 dolara po barelu. Najniža cena u toku nedelje zabeležena je u sredu, 16. jula, i iznosila je 68,52 dolara po barelu, što je bilo 1,5% niže u odnosu na cenu prethodnog petka.
Pad Brent fjučersa uglavnom je bio podstaknut neizvesnošću oko sankcija na rusku naftu. Međutim, kasnije tokom nedelje, predsednik SAD je Rusiji odobrio 50-dnevni period odlaganja pre uvođenja novih sankcija, što je smanjilo strahove od neposrednih poremećaja u snabdevanju i ublažilo pritisak na rast cena. Takođe, trgovinski napetosti zbog potencijalnih novih američkih tarifa na ključne partnere kao što su Evropska unija i Japan podigle su zabrinutost oko slabije globalne potražnje.
TTF gasni fjučersi za Front Month na ICE tržištu započeli su nedelju cenama sličnim prethodnom petku. U ponedeljak, 14. jula, dostigli su nedeljni maksimum od 35,45 evra po MWh. Cene su zatim uglavnom padale, osim 16. jula kada su porasle za 1,1% u odnosu na prethodni dan. Najniža cena u nedelji bila je u petak, 18. jula, i iznosila je 33,60 evra po MWh, što je 5,5% niže u odnosu na prethodni petak. Uprkos fluktuacijama, prosečna nedeljna cena ostala je gotovo stabilna sa blagim padom od 0,1%. Povećanje snabdevanja ukapljenim prirodnim gasom (LNG) u Evropi, usled većeg uvoza i umerenog tražnje u Aziji, doprinelo je padu cena.
Na EEX tržištu, fjučers ugovori za CO₂ emisije sa rokom dospeća u decembru 2025. godine započeli su nedelju sa cenom za 0,2% nižom u odnosu na prethodni petak. U utorak, 15. jula, cene su porasle za 1,5%, dostigavši nedeljni maksimum od 71,51 evro po toni. Nakon toga, cene su neprekidno padale do petka, 18. jula, kada su dostigle nedeljni minimum od 69,89 evra po toni, što je 0,9% niže u odnosu na prethodni petak, navodi AleaSoft.