Supported byOwner's Engineer banner

Srbija: Za projekat Jadar neophodna Studija uticaja na životnu...

Ako postoji šansa da se ruda litijuma prerađuje na mestu gde se i iskopava, to je bolje nego da...

Serbia Energy Android aplikacija

Android aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa Google Play store-a  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.obi.webviewandroid)  Aplikacija nas dodatno...

Serbia Energy Aplikacija

Ios apple aplikacija za Serbia Energy Vesti je online i dostupna za preuzimanje sa apple store-a ( https://apps.apple.com/rs/app/energy-news-see/id6454899430)  Uskoro i Android...

Srbija: Za “zeleni dogovor” do 2030. potrebno 10 milijardi...

Srbija ubrzano razvija projekte zelene energije, poručuju iz Vlade. Za stabilno finansiranje računa se na podršku domaćih i međunarodnih...

Cene goriva u Srbiji među najvišim u regionu

Supported byClarion Energy opengraph
Supported by ElevatePR Serbia
Supported by SEE Energy News
Supported by Clarion Energy
Supported by Virty Energy
Supported byspot_img

 

Cene evrodizela i benzina evropremijum BMB 95 u Srbiji su više nego u Rumuniji, Bugarskoj, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj, Makedoniji i Sloveniji.

Evrodizel u Srbiji trenutno košta 1,32 evra za litar, dok je njegova cena najniža u Makedoniji 1,06 evra za litar, a najviša u Grčkoj 1,41 evra za litar.

Cena evrodizela u Mađarskoj je 1,31 evra za litar, u Crnoj Gori 1,28 evra, u Rumuniji 1,24 evra, u Sloveniji 1,23 evra, u Bugarskoj 1,22 evra, a u Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj 1,20 evra za litar.

I evropremijum BMB 95, koji u Srbiji košta 1,34 evra za litar, skuplji je nego u svim zemljama okruženja, osim u Grčkoj gde iznosi 1,67 evra za litar i Mađarskoj gde košta 1,34 evra za litar.

Evropremijum BMB 95 je najjeftiniji u BIH 1,17 evra za litar, zatim u Bugarskoj 1,24 evra, u Makedoniji i Rumuniji košta 1,25 evra, u Sloveniji 1,28 evra, u Hrvatskoj 1,29 evra, a u Crnoj Gori 1,34 evra za litar.

U Srbiji BMB 95 koji proizvodi NIS košta 1,29 evra za litar, naveli su u UNKS-u.

Cene naftnih derivata u Srbiji nisu se značajnije menjale u poslednja tri meseca, bez obzira što je cena sirove nafte na svetskom tržištu značajnije varirala, pokazale su analize tog udruženja.

U UNKS-a u ističu da na cenu naftnih derivata u Srbiji, osim cena nafte na svetskim berzama, utiče i kurs evra i regionalna ponuda i potržanja.

Na cenu goriva utiču i državna zahvatanja koja spadaju u red viših u regionu kada je u pitanju benzin, dok su ta zahvatanja za dizel otprilike ista kao u ostalim zemljama regiona, kažu u tom udruženju.

U Naftnoj industriji Srbije (NIS) kažu da su cene goriva na NIS- ovim pumpama konkurentne i u skladu sa cenama u okruženju.

Cene goriva u Srbiji u velikoj meri zavise od državnih zahvatanja odnosno od nivoa akciza i PDV – a, rekao je zamenik generalnog direktora NIS-a Aleksej Urusov koji nije mogao da precizira da li će biti skorog sniženja cena goriva na NIS- ovim pumpama.

To će zavisiti od države – da li će smanjivati iznos akciza na naftne derivate u 2011. a zavisiće i od tržišta i cena u regionu.

NIS, kako je naveo ima niz promotivnih akcija sniženja goriva ka što su “happy hour” i “happy day.”

Izvor tanjug.rs

 

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Nastavite sa čitanjem

Evropa: Cene Brent nafte i TTF gasa rastu usled geopolitičkih tenzija, dok CO₂ dozvole blago padaju

Tokom druge nedelje jula, Brent nafta na ICE tržištu za front month fjučers uglavnom je pratila rastući trend. Izuzetak je bio četvrtak, 10. jul, kada je cena zatvaranja pala za 2,2% u odnosu na prethodni dan, dostigavši najnižu cenu...

Evropa: Cene električne energije pale početkom jula usled povećane proizvodnje solarne energije, a očekuje se rast zbog smanjenog vetra i povećane potražnje

Tokom druge nedelje jula, prosečne cene električne energije su opale u većini glavnih evropskih tržišta u poređenju sa prethodnom nedeljom. Izuzetak su tržište Velike Britanije N2EX i nordijsko tržište Nord Pool, gde su cene porasle za 9,9%, odnosno 67%....

Evropa: Potrošnja električne energije opada početkom jula usled nižih temperatura, prognoze za sredinu jula su pomešane

Tokom nedelje od 7. jula, potrošnja električne energije opala je na glavnim evropskim tržištima u odnosu na prethodnu nedelju, čime je prekinut rast koji je trajao šest uzastopnih nedelja. Italija je zabeležila najveći pad potrošnje od 12%. Ostala tržišta...
Supported byspot_img
error: Content is protected !!