U drugoj nedelji aprila, cene fjučersa na Brent naftu na tržištu ICE ostale su ispod 70 dolara po barelu. U utorak, 8. aprila, ovi fjučersi su dostigli svoju nedeljnu minimalnu cenu od 62,82 dolara po barelu, što je najniža cena od 7. aprila 2021. godine. Međutim, nakon porasta cena od 4,2%, fjučersi su dostigli svoj nedeljni maksimum od 65,48 dolara po barelu 9. aprila. Do petka, 11. aprila, cena je iznosila 64,76 dolara po barelu, što je pad od 1,3% u odnosu na prethodni petak.
Cene Brent nafte u drugoj nedelji aprila i dalje su bile pod uticajem američkih tarifnih politika. Privremeno suspendovanje tarifa za određene zemlje dovelo je do oporavka cena 9. aprila. Međutim, rastuće trgovinske tenzije između Kine i SAD-a doprinele su zabrinutostima o globalnoj potražnji za naftom, što je dovelo do pritiska na pad cena.
Što se tiče TTF fjučersa na gas u tržištu ICE za prednji mesec, cene su dostigle svoj nedeljni maksimum u ponedeljak, 7. aprila, kada su iznosile 37,00 evra po MWh. Međutim, cene su opale do 9. aprila, kada su dostigle svoj najniži nivo u nedelji od 33,67 evra po MWh, što je najniža cena od 20. septembra 2024. U poslednjim sesijama nedelje, cene su blago porasle, a do petka, 11. aprila, cena je iznosila 33,85 evra po MWh, što je pad od 8,3% u odnosu na prethodni petak.
Druga nedelja aprila bila je pod uticajem američkih tarifnih politika, koje su nastavile da utiču na TTF fjučerse na gas. Pored toga, pregovori o ublažavanju ciljeva za skladištenje gasa za predstojeću zimu doprineli su tome da cene ostanu ispod 40 evra po MWh.
Što se tiče fjučersa na dozvole za emisiju CO2 za decembar 2025. na tržištu EEX, cene su pratile pad iz prethodne nedelje sve do 9. aprila, kada su dostigle svoj nedeljni minimum od 60,94 evra po toni, što je najniža cena od 5. aprila 2024. Cene su potom porasle u poslednjim sesijama nedelje, izveštava AleaSoft.